خانه / فرهنگ و هنر / نمایشگاه بین‌المللی کتاب با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» آغاز به‎کار کرد

نمایشگاه بین‌المللی کتاب با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» آغاز به‎کار کرد

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر امید فارس :سی‎اُمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سه شنبه ۱۲ اردیبهشت با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد و از امروز ساعت ۱۰ تا ۲۰ پذیرای علاقه مندان است.

در نمایشگاه امسال ایتالیا به عنوان میهمان ویژه حضور دارد. انتیمو چزرو معاون وزیر میراث و فعالیت‌های فرهنگی کشور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه افتتاح این دوره از نمایشگاه کتاب بود. همچنین پیام «سرجیو ماتارلا» رییس جمهوری ایتالیا به سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قرائت شد.

همچنین تمبر یادبود سی امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

در نمایشگاه امسال، در بخش ناشران داخلی تعداد ثبت‌نام‌کنندگان دو هزار و ۶۴۳ نفر است. هزار و ۸۰۳ غرفه در این بخش برپا خواهد شد. در این دوره دو هزار و ۲۶۶ متقاضی به صورت مستقیم و ۳۷۵ متقاضی به صورت نمایندگی ثبت‌نام کردند. همچنین در این بخش ۲۴۰ هزار عنوان کتاب به نمایش گذاشته خواهد شد.

همچنین در بخش عربی ۹۴ ناشر و در بخش لاتین ۴۵ ناشر ثبت‌نام کرده‌اند. تعداد عناوین کتاب‌ها در بخش عربی ۴۷ هزار و ۲۳۴ عنوان و در بخش لاتین ۱۵۰هزار و ۱۴۴ عنوان شده است. تعداد ناشران تحت پوشش نمایندگان در بخش لاتین ۲۰۴ مؤسسه و بخش عربی ۱۵۰ مؤسسه است.

سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از تاریخ ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

درباره ی samanrad

همچنین ببینید

حدیث میرامینی

حدیث میرامینی: دیگر سراغ کار‌های کمدی نخواهم رفت

حدیث میرامینی: دیگر سراغ کار‌های کمدی نخواهم رفت امیدفارس-فرهنگ و هنر: حدیث میرامینی چند سالی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *