خانه / گوناگون / تابلوهای اطلاع رسان آلودگی هوا در پایتخت آنلاین شدند

تابلوهای اطلاع رسان آلودگی هوا در پایتخت آنلاین شدند

تابلوهای آنلاین اطلاع رسانی آلودگی هوا در تهران

 

تابلو اطلاع رسانی آلودگی هوا
تابلو اطلاع رسانی آلودگی هوا

اطلاعات تابلوهای اطلاع رسان آلودگی هوای تهران که در ۱۷ نقطه شهر نصب هستند، آنلاین شدند.

امیدفارس: «وحید حسینی» مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: در سال های اخیر به منظور نمایش وضعیت آلودگی هوا به شهروندان، اطلاعات شاخص ۲۴ ساعته در تابلوها نمایش داده می شد اما با توجه به راه اندازی سامانه برخط و همچنین محاسبه شاخص آنلاین یا ۳ساعته توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به جای وضعیت ۲۴ ساعته، شاخص آنلاین برای شهروندان تهرانی به نمایش درآمده است.

حسینی در ذکر جزییات این طرح گفت: اطلاعات مربوط به ۳ساعت اخیر، میانگین‌گیری شده و به معرض نمایش مردم در می آید. همچنین این اطلاعات هر یک ساعت بروز رسانی می شود. نقطه قوت این کار، ارائه اطلاعات از وضعیت لحظه ای هوا به شهروندان است تا در تصمیم‌ گیری‌ها برای سفر های درون شهری و یا مراقبت های بهداشتی موثر باشد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: متأسفانه در شهر تهران افرادی که دچار بیمارهای قلبی – ریوی و یا مشکلاتی از این دست هستند به همراه سایر گروه‌های حساس نظیر سالمندان، بانوان باردار و کودکان در معرض آلودگی هوا قرار دارند و قرارگیری در شرایط ناسالم کیفیت هوا برای آنها مضر است. به همین علت آنان بر اساس تغییرات جدید می توانند با استناد به اطلاع رسانی آنلاین تابلوهای شهر تهران از مضرات آلودگی هوای آن ساعت دور بمانند.

گفتنی است این تابلوها ۶ستون برای نمایش ۶ آلاینده استاندارد دارند که شامل مونواکسید کربن، دی اکسید گوگرد، دی اکسید نیتروژن،‌ازن و ذرات معلق کمتر از ۱۰ و ۲٫۵ میکرون می شود. تبعا هر آلاینده ای بیشترین عدد را نمایش دهد، آلاینده شاخص آن ساعت محسوب می شود.

منبع:فارس

انتهای پیام/*

تابلوهای آنلاین برای گزارش آلودگی هوا در تهران

 

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

هرکول به روی تخته بازگشت

گروه ورزش پایگاه خبری تحلیلی امید فارس: خبرها هاکی از بازگشت سعید علی حسینی بعد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *