خانه / بین الملل / استخدام مشاور از اعضای خانواده برای مسئولان ممنوع شد

استخدام مشاور از اعضای خانواده برای مسئولان ممنوع شد

 بین الملل

تصویب لایحه اخلاق گرایی در فرانسه

استخدام مشاور از اعضای خانواده برای مسئولان ممنوع شد

گروه بین الملل پایگاه خبری تحلیلی امید فارس:فرانسه کشوری است که سیاستمداران آن در رقابت با یکدیگر دائما به دنبال رو کردن دست رقبا به خاطر فساد، سوء استفاده از مناصب و رشوه خواری آنها هستند. همین چند ماه پیش بود که «فرانسوا فیون» نامزد جمهوریخواه انتخابات ۲۰۱۷ ریاست جمهوری فرانسه متهم شده بود که برای اعضای خانواده اش مشاغل ساختگی تعریف کرده است و در واقع، دو پسر و همسرش برای کاری که انجام نداده اند، از پارلمان فرانسه تحت عنوان مشاور حقوق دریافت می‌کردند.

 

بنا بر آنچه گفته شد نمایندگان مجلس فرانسه با تصویب قانونی به دنبال پایان این گونه سوءاستفاده‌ها‌ی اقتصادی هستند. مجلس ملی فرانسه پس از یک هفته بررسی، با اکثریت بالا به لایحه «اخلاق گرایی» که استخدام اعضای خانواده به عنوان مشاور را برای منتخبان مردم همچون نمایندگان مجلس ملی و سنای فرانسه ممنوع می‌کند، رای مثبت داد.به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، لایحه یاد شده پس از یک هفته هرج و مرج و حدود ۵۰ ساعت بحث و گفتگو و ۸۰۰ مورد اصلاحات، با اکثریت قاطع به تصویب نمایندگان مجلس ملی رسیده است.

 

نمایندگان حزب «جمهوری در حرکت» و جنبش دمکراتیک موسوم به «مودم» که از حامیان رئیس جمهوری فرانسه هستند، از عمده رای دهندگان به این لایحه بودند.این لایحه که توسط «فرانسوا بایرو» وزیر سابق دادگستری تهیه شده بود، طیف وسیعی از اقدام‌ها‌ همچون منع اشتغال اعضای خانواده به عنوان مشاور برای منتخبان مردم و حذف ذخیره پارلمانی (یارانه دولت به نمایندگان مجلس ملی و سنای فرانسه) را شامل می‌شود.

 

بر اساس این گزارش، دولت فرانسه سالانه ۱۳۰میلیون یورو یارانه برای نمایندگان مجلس و سناتورها پرداخت می‌کند. «نیکول بلوبه» وزیر دادگستری فرانسه با اشاره به این قانون اطمینان داده است که دولت راه حلی مناسب در چارچوب پیش نویس بودجه برای جبران کمک‌ها‌ی مالی حذف دولت به نمایندگان پیدا می‌کند.

 

خبرگزاری فرانسه در گزارش پیشین خود اعلام کرد که موضوع اخلاق گرایی، پس از اتهاماتی که برخی سیاستمداران فرانسه را هدف قرار می‌داد، مطرح شد. خبرگزاری فرانسه، شفاف سازی تامین مالی احزاب را از دیگر اهداف لایحه اخلاق گرایی در زندگی سیاسی اعلام کرده بود.

انتهای پیام/*

لایحه اخلاق گرایی راحلی برای پایان دادن به سوء استفاده های اقتصادی

درباره ی admin

همچنین ببینید

آشنایی با بمب هیدروژنی و بمب اتمی

آشنایی با بمب هیدروژنی و بمب اتمی کره شمالی روز گذشته اعلام کرد ششمین و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *