خانه / فرهنگ و هنر / آیا انتشار تصاویر «آزاده نامداری» نقض حریم خصوصی بود یا خیر؟

آیا انتشار تصاویر «آزاده نامداری» نقض حریم خصوصی بود یا خیر؟

چند روزی است، انتشار تصاویر آزاده نامداری در سوئیس، به موضوع اصلی بحث‌های عمومی در فضای مجازی تبدیل شده است و کاربران از چندین و چند جهت به این ماجرا پرداخته‌اند و بحث و جدل‌های فراوانی در خصوص آن در جریان است که هنوز هم دامنه آن فروکش نکرده است. آیا انتشار تصاویر آزاده نامداری را مصداق نقض حریم خصوصی می‌دانید؟

گروه فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی امید فارس: چند روزی است، انتشار تصاویر آزاده نامداری در سوئیس، به موضوع اصلی بحث‌های عمومی در فضای مجازی تبدیل شده است و کاربران از چندین و چند جهت به این ماجرا پرداخته‌اند و بحث و جدل‌های فراوانی در خصوص آن در جریان است که هنوز هم دامنه آن فروکش نکرده است.

 

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مردم و کاربران فضای مجازی از آن سخن می‌گویند، موضوع «نقض حریم خصوصی» است. این گروه بر این باورند که انتشار تصاویر خصوصی هر فردی با هر عقیده و نظری، بدون اجازه او غیراخلاقی و ناقض حقوقش است و در این زمینه هم فارغ از ماجرای «حجاب» یک فعل غیر اخلاقی بزرگتر رخ داده است.

 

در مقابل این دیدگاه عده‌ای بر این باور دارند که انتشار تصاویر شخصیت‌های معروف (سلبریتی یا پابلیک فیگور) امری عادی و معمولی است. همان گونه که یک چهره معروف با یک موضع‌گیری منشأ اثرهای بسیاری می‌شود، کسب درآمد کرده و یا افکار و نگاه‌های بخشی از جامعه را یه سمتی هدایت می‌کند، وقتی هم که دچار لغزش شد، باید این را بپذیرد که جامعه و رسانه‌ها هم بی‌رحمانه او را مورد نقد قرار دهند، چون او خودش این دامنه از توجهات را به خود جلب کرده است. این گروه همچنین ثبت تصاویر در یک مکان عمومی را هم دلیل دیگری برای اخلاقی بودن عمل خود شاهد می‌آوردند.

 

 

اکنون می‌خواهیم نظر شما را درباره جنجال‌های این چند روز انتشار تصاویر آزاده نامداری بدانیم؛

 

* آیا انتشار تصاویر آزاده نامداری را مصداق نقض حریم خصوصی می‌دانید؟

 

* اگر جز موافقان انتشار تصاویر هستید، آیا حواشی ایجاد شده برای او را اخلاقی می‌دانید؟

 

* اگر از مخالفان انتشار تصاویر هستید، به پرسش این بخش از جامعه که باید با ریا و ریاکاری مبارزه کرد، چه پاسخی می‌دهید؟

 

انتهای پیام/*

نظر مردم در مورد انتشار عکس های آزاده نامداری

درباره ی admin

همچنین ببینید

حدیث میرامینی

حدیث میرامینی: دیگر سراغ کار‌های کمدی نخواهم رفت

حدیث میرامینی: دیگر سراغ کار‌های کمدی نخواهم رفت امیدفارس-فرهنگ و هنر: حدیث میرامینی چند سالی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *